VABALOG

Neil Gaiman tuleb…lähedale

Lundis õppides avastasin, et noored hakkajad tudengid korraldavad Fantastiliste Filmide Festivali, kus näitavad uusi ja huvitavaid filme, mis sisaldavad fantastilisi elemente. Ühtlasi kutsutakse külalistena festivalile ka fantastilise loominguga silma paistnud autoreid.

Kui ise kaks aastat tagasi Lundis olin külastas festivali seoses Vendade Grimmidega Terry Gilliam, kelle filmidest näidati ka retrospektiivi ja ühes kõrvaprogrammis oli esitlusel ka Neil Gaiman’i ja Dave McKeane’i koostöös valminud MirrorMask. Sellel aastal on aga kinoekraanidele jõudmas Gaimani Stardust, mida festivali raames lahkelt näidataks ning boonusena tuleb Gaiman ise kohale – räägib filmi aluseks olevast raamatust, kindlasti filmist enesest ja vastab isegi küsimustele.

Kellel huvi ja võimalust, siis soovitan soojalt, sest Lund on sümpaatne väikelinn, kuhu Tallinnast saab kõige lihtsamini läbi Kopenhaageni (lennukiga) ja Malmö (rongiga). Oleksin ehk isegi nostalgitsema läinud, kuid kahjuks olen ise samal ajal tõenäoliselt Lätis.


Categorised as: Määratlemata


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga