VABALOG

Olematu arhitektuur Moskvas 1931 -1948

Venemaa Riiklik Arhitektuuri Muuseum on välja pannud elektroonilise eksponaadi “Realiseerimata Moskva” inglise ja vene keeles.

Tegu on tagasihoidliku valikuga mitmetest 1930-ndatel ja 1940-ndatel projekteeritud hoonetest, mis pidid sümboliseerima Nõukogude Liidu sotsialismi suurejoonelisust arhitektuuris. Kui Albert Speeri ja Hitleri grandioossed plaanid on paljudele teada, siis Stalini visioon suurejoonelisest Moskvast on vähem tuntud. Loodetavasti leiab eksponaat piisavalt külastajaid, et seda tulevikus laiendatakse.

Kes käis mõni aeg tagasi Rotermanni Soolalaos vaatamas Tallinnasse projekteeritud hoonete projekte, mis pärit enam-vähem samadest aastakümnetest, leiab kindlasti nii mõndagi huvitavat ka sellest virtuaalsest eksponaadist.


Categorised as: ...


2 kommentaari

  1. Jaan ütleb:

    Väga huvitav ekspositsioon. Sellised pildid panevad mõtlema, milline oleks maailm, kui “kommunism” ja rasketööstus oleks saavutand juhtiva rolli maailmas.

    Vastukaaluks massiivsele, tööstuslikule ja “joonlaua” nõukogude arhitektuurile pakun välja Antonio Gaudi loomingut (href=http://www.gaudi2002.bcn.es/english/)

    Gaudi arhitektuur on orgaaniline, värviline ja kohati lausa elav. Selle mehe looming tundub pärit olevat kusagilt teiselt planeedilt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga